Vsako področje izolacije mora biti kakovostno zastopano, saj bo le tako objekt nudil ugodno bivanje brez stresa in dodatnih skrbi. Ob novogradnjah je primerno izolaciji nameniti dovolj sredstev in časa, saj so kasnejši popravki zahtevnejši, dolgotrajnejši in lahko tudi manj učinkoviti. Pri starogradnjah pa se ne morete izogniti kasnejšim popravkom, če predhodno izolacija ni bila dobro izvedena. Dandanes različne metode in materiali omogočajo veliko notranjih posegov brez večjih in izredno dragih renovacij.
HIDROIZOLACIJA
Hidroizolacija je del izolacije, ki skrbi za zaščito objektov pred zunanjimi vremenskimi pojavi (dež, sneg, veter…). Hidroizolacijski materiali se delijo napremazne in materiale iz različnih kompozitnih trakov (bitumenski, PVC ali EPDM). Vsak material ima svoje prednosti in slabosti. Kompozitni trakovi so enostavni za namestitev, a je z njimi težko obložiti detajle, do čimer se premaze enostavno namaže na površino.
Gre za tanek sloj za vodo neprepustne folije, ki je odporna tudi na pritisk zemljine. V osnovi se uporablja za zaščito zidov, ki so vkopani v zemljo, zatorej se pri podstrešju velikokrat ne uporabljajo. Ker vodna izparina potuje navzgor, bi bilo zato nepravilno uporabiti hidroizolacijo na podstrešju, ki bi preprečevala prehod vodne izparine v naslednje sloje (iz prostora navzven).