(pri nakupu nad 3000 EUR)Izdelek je potrebno prevzeti osebno v trgovskem centruIzdelek omogoča le dostavo na dom Izdelki s starostno omejitvijo potrebujejo potrditev starosti ob zaključku naročila.
BRUŠENJE VOGALOV, ROBOV IN KOTOV

Brušenje lesenih površin je prav gotovo eno izmed najpogostejših opravil vsakega domačega mojstra. Zato vsak potrebuje tudi ustrezne stroje in naprave, da njegovo delo poteka nemoteno, rezultati pa so vrhunski. Brusilniki se uporabljajo za poravnavo neravnih površin kot tudi za odstranjevanje ostankov barve ali laka.
Majhne podrobnosti prinesejo velik učinek
Na ravnih površinah je brušenje enostavno opravilo in mojstrom ne povzroča večjih težav. Do težav pa pride pri brušenju vogalov, ko ni dovolj prostora za ugodno uporabo stroja. Vsako pohištvo deluje veliko bolj elegantno in dovršeno, če so robovi »zlomljeni«. To pomeni, da so brušeni pod kotom 45°. Pohištvo s takšnimi robovi je tudi manj nevarno, saj ob udarcu ob rob ne boste dobili večje poškodbe, kakršno bi jo sicer lahko ustvaril ostri rob.
Odločite se lahko za uporabo večnamenskega brusilnika, ki je bolj primeren za domačega mojstra, ki še ni tako vešč z orodjem. Za vse specialiste ali bolj spretne domače mojstre pa sta primerna deltasti brusilnik in variabilni brusilnik. Uporabljata se predvsem za brušenje težko dostopnih kotov. Če imate doma že večnamenski brusilnik, lahko enako učinkovitost pri težko dostopnih predelih dosežete tudi z ustreznim nastavkom.
Glede na vaše predznanje in želje izberite ustreznega, saj se bo nepravilna oz. pravilna uporaba stroja videla v končnem izgledu vašega izdelka.
Brusni papir
Osnovni element za učinkovito brušenje je tudi brusni papir. Izberete ga glede na velikost stroja in vrste predmeta, ki ga želite zbrusiti. Na hrbtni strani brusnega papirja so napisane njegove lastnosti, zato boste brez težav izbrali ustreznega. Za grobo obdelavo se priporoča brusni papir, ki ima zrnatost 80 ali manj, za odstranjevanje laka iz površine pa je primeren papir z zrnatostjo 100, za fino brušenje lesenih površin se priporoča papir z zrnatostjo od 120 do 180, za lakirane površine pa ima papir zrnatost vsaj 220 ali več.
Vedno najprej brusite z grobim brusnim papirjem, nato pa površino zgladite še s finim. Za posnemanje lesenih robov vam priporočamo uporabo brusnega papirja z zrnatostjo od 120 do 180.
Ali ste vedeli…
-
da je potrebno pri brušenju brusilno orodje počasi in brez pritiskanja voditi preko površine.
-
da se mora naravni les vedno brusiti v smeri lesnih vlaken. Tako se dosežejo najboljši rezultati.
-
da z istočasno uporabo sesalca in sprotnega čiščenja prašnih delcev, povečate učinkovitost brušenja.
Pomembno
-
Kadar uporabljate brusilnik, je zaradi varnosti potrebno nositi zaščitna očala.
-
Pazite, da brusilnik vključite šele, ko je že postavljen na izbrano delovno površino.